نوای قرآن

مواردی با محوریت قرآن و عترت

نوای قرآن

مواردی با محوریت قرآن و عترت

معرفی کتاب: راز نیایش
پرتال های مرتبط


تفسیر قرآن کریم
ارتباط مجازی
نشریه های آنلاین
آخرین نظرات
  • ۷ مرداد ۹۵، ۱۱:۲۸ - ناشناس
    جز 4
  • ۷ مرداد ۹۵، ۱۱:۲۷ - ناشناس
    جز 6
  • ۸ تیر ۹۵، ۱۵:۴۱ - علی رحمانی پور
    سپاس
برگزیده خبرگزاری ها

پرتال های مرتبط


دنبال کنندگان
سامانه پیامکی
خبرهای تصویری


معرفی کتاب
آخرین پوسترهای حجاب
مراجع تقلید

اگر سوال، انتقاد و یا پیشنهادی در رابطه با هر بخش از وبلاگ دارید می توانید با ما در میان بگذارید.
برای تماس با ما اینجا کلیک کنید


مراسم نکوداشت استاد «شهریار پرهیزکار» حافظ و داور بین‌المللی قرآن و حائز رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن ایران و عربستان با حضور جمعی از مدیران و فعالان قرآنی کشور در سالن‌ همایش‌های خبرگزاری فارس برگزار شد.

 

* پرهیزکار زندگی خود را وقف قرآن کرد

در ابتدای این مراسم «احمد ابوالقاسمی» قاری بین‌المللی کشورمان به تلاوت آیاتی از قرآن پرداخت و در ادامه سیدنظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس اظهار داشت: در آستانه حلول ماه مبارک رمضان و ضیافت الهی این ایام پیش رو را تبریک عرض می‌کنم و از خواهران و برادرانی که امروز این دعوت را لبیک گفتند، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: این محفل محل برگزاری پاسداشت از مردی است که به واسطه تنفس در فضای کلام‌الله و تلاشی که در مسیر نشر و گسترش معارف و کلام الهی داشته به نوعی بر همه مردم ایران و مسلمانان حق دارد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس بیان داشت: قبل از آغاز رسمی این مراسم دقایقی با استاد پرهیزکار گفت‌وگویی داشتیم که وی تأکید می‌کرد اگر تقدیری است به واسطه قرآن مجید و تمسکی است که به کلام الهی داشتیم. این نکته درستی است هر چه ما و امثال استاد شهریار و دیگر اساتید داریم از دولت قرآن است. اما این عرصه، عرصه هر کسی نیست حقیقتاً تلاش و مجاهدت شایانی می‌خواهد فردی از مواهب و لذایذ و خوش‌گذرانی‌های دنیا بگذرد و زندگی خودش را وقف قرآن کند.

موسوی تصریح کرد:‌ امروز اگر ما در مجموعه خبرگزاری فارس، میزبان این جمع هستیم غرض تنها خدا قوت به واسطه تلاش‌های بزرگ این استاد عزیز و التماس دعا از وی است برای اینکه در مسیر طولانی ما را هم شریک کند و محل شفاعت برای ما باشد.

 

وی با بیان اینکه امروز کمتر ایرانی است که در حوزه‌های مختلف قرآن ورود داشته باشد و با چهره استاد پرهیزکار آشنا نباشد، گفت: گوش‌های ما مملو از صوت‌های ایشان است. در روزهایی که جماعتی ما را متهم می‌کردند که توجه به سنت رسول‌الله (ص) و قرآن ندارند، استاد پرهیزکار با حفظ قرآن و حضور در عرصه بین‌المللی مانند ستاره‌ای درخشید و اسم ایران را متعالی کرد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در محافلی از تلاوت‌های زیبای استاد شهریار پرهیزکار تقدیر کردند که ما هم در حوزه رسانه وظیفه خود دانستیم که گام کوچک را برداریم.

موسوی با بیان اینکه مسیر امثال استاد پرهیزکار مسیر عشق و تعالی است، افزود: امیدواریم خداوند به ایشان و همه کسانی که در این مسیر طی طریق کردند توفیق بیشتری عطا بفرماید.

* دیدار استاد و شاگرد بعد از 30 سال در خبرگزاری فارس

در ادامه این مراسم گروه تواشیح قدر به اجرای برنامه پرداخت و سپس «ادیب‌زاده» نخستین استاد شهریار پرهیزکار پس از حدود 30 سال با وی دیدار کرد. در این لحظه پرهیزکار که از دیدن استادش پس از 30 سال بسیار خوشحال شده بود اشک در چشمانش حلقه زد و دست او را بوسید.

 

 

 

پس از آن ادیب‌زاده در جایگاه قرار گرفت و به مرور خاطراتش از 40 سال گذشته پرداخت. وی با بیان اینکه که باید در هر حالتی به قرآن احترام گذاشت و این احترام در میان شیعیان باید بیش از سایر مسلمان‌ها باشد،‌گفت: باید به قرآن احترام گذاشت امروز مشاهده می‌شود که سنی‌ها دقت بیشتری در این احترام دارند آنها هرگز قرآن را در زمین قرار نمی‌دهند در صورتی که ما شیعیان باید احترام ویژه‌ای قائل باشیم.

* اولین هدیه برای پیشرفت در امور قرآنی

ادیب‌زاده به برگزاری امتحان در مسجد،آموزش تجوید، حفظ  حدیث و ... در مسجد اشاره کرد و توضیح داد: در تمام این حوزه‌ها آقای شهریار پرهیزگار نفر اول بود. حتی زمانی یک ساعت مچی به او هدیه دادند. اما این ساعت ظاهرا کار نمی‌کرد و این اتفاقی بود که باعث شد با اخذ این هدیه تا مدت‌ها خوشحال باشد.

 

 

وی ضمن اشاره به اینکه هر کجا که صحبت بود پرهیزگار اعلام می‌کرد که کار را از  مسجد آغاز کرده ضمن سپاسگزاری از پدر این قاری گفت: پدر شهریار او را با عشق و علاقه وافر به مسجد می‌آورد تا آموزش ببیند.

ادیب‌زاده در ادامه ضمن بیان اینکه بنده سال 58، وارد سپاه شدم و تا هم اکنون مشغول فعالیت هستم، اما چند باری در دانشگاه شهید بهشتی در سال‌های 60 استاد شهریار را می‌دیدم گفت:‌در این میان وقفه 30 ساله افتاد و من ایشان را مدت‌ها ندیده بودم ولی از طریق تلویزیون به عنوان داور بین‌المللی حافظ قرآن مرتب سعادت داشتم ایشان را زیارت کنم. من پدر ایشان را امروز پس از 40 سال ملاقات کردم و برایم جای سعادت است که الفبا را ما در اختیار آقای شهریار پرهیزگار قرار دادیم.

در ادامه این مراسم «حبیب صداقت» به اجرای ابتهال پرداخت و پس از آن حجت‌الاسلام شهیدی‌پور داور بین‌المللی قرآن به اشاره به رشد فعالیت‌های قرآنی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ویژگی‌های استاد پرهیزکار اشاره کرده گفت: ایشان بهترین ترتیل را در کشور تلاوت کردند که تاثیرات بسیاری در ارتقای حفظ کلام وحی داشت.

 

* شهریار ملک ترتیل در امور اخلاقی هم کم‌نظیر است/ توجه رهبر معظم انقلاب به استاد پرهیزکار

حجت‌الاسلام شهیدی‌پور با بیان اینکه استاد پرهیزکار به جز ارائه ترتیل و تحقیقی فاخر، به مسائل آموزشی نیز توجه دارند، گفت: ایشان در تدریس، بیان قواعد بسیار خوب ظاهر شدند.شهریار ملک ترتیل فقط در ترتیل ظاهر نشد بلکه در اخلاق، شجاعت در گفتار نیز استاد است و متناسب با آیات الهی عمل می‌کند.

این داور بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه استاد پرهیزکار مورد عنایت ویژه رهبری هستند، خاطر نشان کرد: زمانی که آقای پرهیزکار در مراسم حضور نداشتند مقام معظم رهبری سراغ استاد پرهیزکار را می‌گرفتند که این نشانگر توجه ویژه حضرت آقا به استاد است.

در ادامه این مراسم نیز پرهیزکار در جایگاه قرار گرفت و به زحمات نخستین استاد قرآنش اشاره کرد و گفت: استاد ادیب‌زاده مرا با قواعد تجوید مقدماتی آشنا کردند ما در مسجد توحید در نزدیکی میدان بهارستان قرآن را آموختیم. در مسجدی که شاید 20 نفر نیز به سختی بتواند در آن نماز بگزارند.

 

* اگر حمایت‌های رهبری نبود بسیاری از فعالیت‌های قرانی تعطیل می‌شد

این استاد پیشکسوت قرآن کریم با اشاره به نخستین سوره‌ای که حفظ کرده بود، اظهار داشت: در آن زمان استاد ادیب‌زاده به ما گفتند که از سوره مومنون حفظ کنید من یک ساعته آیات اول تا یازدهم این سوره مبارکه را حفظ کردم و به ایشان تحویل دادم. استاد نیز به من ساعتی هدیه داد که برایم بسیار ارزشمند و دلچسب بود.

پرهیزکار با اشاره به عدم حضور مسئولان فرهنگی در این همایش، خاطرنشان کرد: حضور اساتید و شما بزرگواران در این مراسم برایم بسیار ارزشمندتر از حضور مسئولان است. وقتی به مقایسه بنشینیم و کارنامه مسئولان فرهنگی را بررسی کنیم متوجه می‌شویم که مشکلات بسیاری در زمینه‌های فرهنگی داریم.

وی با بیان اینکه اگر حمایت‌های مقام معظم رهبری وجود نداشت خبری از بسیاری از برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی نبود، گفت: مسابقات بین‌ المللی قرآن کریم در برهه‌ای از زمان قرار بود تعطیل شود. رادیو قرآن نیز در حال تعطیلی بود اما مقام معظم رهبری با تدابیر و عنایتی که داشتند اجازه ندادند که برنامه‌های قرآنی به تعطیلی کشیده شود.

 

 

در ادامه نیز «حنانه خلفی» حافظ خردسال قرآن کریم در جایگاه قرار گرفت و به سؤالات استاد شهید‌ی‌پور و پرهیزکار پاسخ داد و با ارائه محفوظات خود سالن برپایی این مراسم را متحیر ساخت و در ادامه نیز صلوات خاصه امام رضا(ع) را قرائت کرد.

 

* تقدیر مدیرعامل خبرگزاری فارس از حنانه خلفی

پس از آن جمعی از اساتید و فعالان قرآنی بر روی جایگاه قرار گرفتند و مدیرعامل خبرگزاری فارس از فعالیت‌های «خنانه خلفی» تقدیر کرد.

 

در ادامه از زحمات پدر استاد پرهیزکار که اصلی‌ترین مشوق وی به فعالیت های قرانی بودند، تجلیل به عمل آمد و در پایان این مراسم نیز از تمبر یادبود استاد شهریار پرهیزکار رونمایی و از خدمات شایسته این استاد قرآن کریم تقدیر شد.

حضور نوجوانان قرآنی در این مراسم بسیار پررنگ بود به طوری که آن‌ها پس از پایان مراسم در جایگاه قرار گرفتند و عکس یادگاری انداختند.

لاله افتخاری از جمله حاضران در این مراسم بود که ضمن تقدیر از تلاش‌های پرهیزکار در حاشیه مراسم هدیه‌ای را به وی اهدا کرد.

 

حضور پرشور نوجوانان و کودکان در این مراسم قابل توجه بود چرا که بسیاری از این کودکان در جوار پرهیزکار آموزش دیده و یا درحال آموزش هستند.


منبع : خبرگزاری فارس نیوز

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۳/۱۷
الهام مرگان

استاد پرهیزکار

مطالعه مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی